מורטון מנדל

על ניהול ומנהיגות

הסוד טמון באנשים

 

על הספר

בתקופה שבה אנו שומעים עוד ועוד סיפורים על אנשים שאינם פועלים ביושר, מורט מזכיר לנו את חשיבותם של ערכים אישיים. הוא מאמין שאנשים בכל מקום יכולים לחיות חיים ערכיים מלאים ביושר, צניעות, כבוד, טוב לב ונדיבות. עקרונות אלו הם על-זמניים ומורט משתמש בהם בקבלת ההחלטות לאורך השנים בדרך המוסיפה עוד לערכם. אני מעריך שהספר יהפוך את מורטון מנדל לאדם המצליח ביותר שלא שמעתם עליו... עד כה.  - מרשל גולדסמית, עורך וסופר של רבי מכר בארה"ב.

קרא עוד

?מהי הדרך להצלחה

בזכות שכלו, לבו וידיו חי מורט מנדל חיים מוצלחים מאוד. מה נדרש כדי להקים מן היסוד חברה יציבה? מה נדרש כדי
להפוך מיזם חברתי לארגון מצטיין המשפיע על חייהם של אנשים רבים ברחבי העולם? מה נחוץ כדי לחיות חיים שיש
בהם משמעות אמיתית? את התשובות לשאלות האלה אפשר למצוא אצל מורט מנדל. הספר "הסוד טמון באנשים" אינו עוד ביוגרפיה של מנכ"ל טיפוסי, וגם אינו עוד ספר ניהול. זהו סיפור על אדם ועל הפרקטיקות שאפשרו לו לבנות חיים מלאי משמעות.

הספר משקף שתי נקודת מבט, של אדם בעל מחויבות עמוקה וארוכת טווח לשני עולמות – למגזר העסקי ולפעילות שאינה למטרת רווח. מנדל מסביר שבין שרצונך להרוויח יותר כסף ובין שרצונך לשנות את העולם, הדבר החשוב ביותר הוא להציב בתפקידי המפתח את האנשים הטובים ביותר. הוא מראה כיצד שיפור באיכות ההנהגה יכול להביא לידי השגת המרכיבים האחרים של הצלחה: אסטרטגיה יצירתית, ביצוע מעולה ושביעות רצון גבוהה בקרב הלקוחות ובקרב מקבלי המענקים. מנדל מדגים כיצד מחויבות לערכים ושאיפה למצוינות יכולות להשפיע הן בעולם החברתי והן בעולם התאגידים. זוהי מהותה של מנהיגות מעולה – והבסיס לאמונתו של מנדל שאדם אחד יכול לשנות את העולם.

 לאורך כל סיפור ההצלחה האמריקני שלו, המרתק וחסר התקדים, מנדל מדגיש את אמונת היסוד שלו – שחיים ללא משמעות, מטרה ומחויבות, אינם חיים.


מורטון ל. מנדל, מבכירי אנשי העסקים והמנהיגים החברתיים בארצות הברית, נמנה עם גדולי הפילנתרופים היהודים. כמה מאות דולרים שהצליח לגייס בתחילת דרכו יחד עם שני אחיו כדי לפתוח עסק של ברגים ואומים, נעשו במרוצת הזמן לכמה מיליארדי דולרים. חלק נכבד מההון מוקדש זה שנים רבות למאמץ לפתח עוד ועוד אפשרויות לחנך ולחדש, לתקן ולשקם, לשפר וליזום, להתמקצע וליצור. יכולתו להגשים את חלומותיו בהצלחה כה מרשימה נכרכת באמונתו העמוקה בכוחם של אנשים מצוינים ובשאיפתו לסייע להם למצות את מיטבם. 

 ביכולתו של אדם מצוין אחד - הוא אומר - לשנות את העולם. את שאיפתו זו הוא מתרגם לעשייה ולמעורבות נמרצת. פעילותו החברתית משתרעת על פני תחומים רבים: החל בשיפור ההשכלה הגבוהה ובחיזוק מדעי הרוח בארצות הברית ובישראל וכלה בשיקום שכונות ובחידוש המרקם העירוני. מנדל הוא פעיל מרכזי וותיק במערכות הארגוניות של יהדות ארצות הברית, עושה רבות לחיזוק הקהילות היהודיות בתפוצות ומחויב לאיתנותה של מדינת ישראל ולשגשוגה. בין השאר יזם את הקמת" מכון מנדל למנהיגות" בירושלים והוא מממן ומלווה מקרוב את פעילותו כל השנים. הוא עומד בראש תאגיד "פארקווד" ומשמש יו"ר "קרן ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל" העוסקת בחידוש פני החינוך היהודי, בהכשרת מנהיגות חינוכית, חברתית וציבורית ותומכת במוסדות חינוך ותרבות. 

בספר זה מגולל מנדל, בעשור העשירי לחייו, את קורות מסע המנהיגות הכלכלית-חברתית שעשה ומעלה את דמויותיהם של מורי הדרך שפגש. הוא חולק עם קוראיו את השיעורים שלמד מתוך עשייתו ואת הכללים שעיצבו את אישיותו ואת מפעליו. בתוך כך הוא מספר על המשמעות העשירה שמצא בכל אלה. זהו סיפורו של יהודי בעל לב חכם, נדיב ורב-השראה, המבקש להוסיף אור לחיינו.

 בחר חנות

YBOOK ×