מורטון מנדל

על ניהול ומנהיגות

ביקורות

בתקופה שבה מופיעים בכותרות לעתים תכופות אנשים שאינם פועלים ביושר, מורט מזכיר לנו את חשיבותם של ערכים אישיים. הוא מאמין שאנשים בכל מקום יכולים לחיות חיים המונחים על-ידי ערכים, מלאים בכנות, בהגינות, בכבוד לזולת, בטוב לב ובנדיבות. אלה לקחים שערכם לא יסולא בפז, והאופן שבו מורט מיישם עקרונות אלו בתהליך קבלת ההחלטות שלו במשך השנים מוסיף לערכם. אני צופה שהספר הסוד טמון באנשים יהפוך את מורט מנדל לאדם המצליח ביותר שאולי לא שמעתם עליו – עד עכשיו.

מרשל גולדסמית', חיבר וערך 32 ספרים שנמכרו במיליוני עותקים, בהם MOJOו-What Got You Here Won't Get You There שהופיעו ברשימת רבי המכר של ניו-יורק טיימס ו-וול סטריט ג'ורנל."הסוד טמון באנשים מספר לנו בדיוק איך לשנות את העולם: איך להנהיג, איך ליישם ואיך לעשות הכול מתוך יושרה. מנדל, אדם יוצא דופן שבמשך שבעה עשורים בנה חיים מלאי משמעות ועשה חיל רב בעסקים, מראה לנו שכל אחד מאיתנו יכול להשיג הרבה יותר משהוא מתאר לעצמו, אם רק יראו לנו את הדרך. הספר הזה מאיר את הדרך בבהירות".

 
פרדריק מ. לורנס, נשיא אוניברסיטת ברנדייס"מורט מנדל חיי חיים יוצאי דופן, מלאי משמעות והשפעה. ספרו הוא מקור השראה, וניתזים ממנו בלי הרף רעיונות איך לנהוג אחרת כדי להיות מנהל אפקטיבי יותר, לתרום תרומה אפקטיבית יותר לעולם".

 
ג'ף ברדך, מייסד ומנכ"ל שותף בקבוצת ברידג'ספאן"הספר הזה ממחיש שהצלחתו של מורט מנדל היא תוצאה של עקרונות מגובשים ומשמעת עצמית חזקה. רק מעטים מאוד יכולים להשתוות להישגיו, אבל כולם יכולים להפיק תועלת מחוכמתה של הפילוסופיה הניהולית המלוטשת שלו".

 
סטיבן הרדיס, לשעבר יו"ר ומנכ"ל תאגיד איטון


 
מורט מנדל הוא יזם חברתי יוצא דופן שהקים והנהיג ארגונים מצליחים במגזר העסקי והפרטי. תובנותיו של מורט חדות כתער, וספרו הוא בגדר חובה לכל מי ששואף למצוינות ולהישגים בבניית ארגונים, בפיתוח ובהנהגה של אנשים, ובשינוי העולם".

 
סקוט קואן, נשיא אוניברסיטת טוליין"מורטון מנדל תורם לעולם בכמה וכמה מובנים: במובן הפיזי, החברתי, המוסדי, האקדמי, האינטלקטואלי והתרבותי. הספר הוא הזדמנות פז ללמוד באמצעות מפעלו של מורטון איך לבחון את ה"מי" של כל אדם השואף לחנך ולהנהיג על-פי חמשת הקריטריונים שהם השילוב הנכון של משמעות החיים: יכולת אינטלקטואלית, ערכים, תשוקה, מוסר עבודה וניסיון".

 

מנחם בן-ששון, נשיא האוניברסיטה העברית בירושלים"הספר הזה הוא פנינה אמיתית! הסוד טמון באנשים הוא אחד הספרים הנדירים למנהיגים בני כל הדורות שרוצים באמת להשיג תוצאות שאין להן תקדים. האמת של מורט, העולה מן הסיפורים האמיתיים ומלאי ההשראה, מהדהדת גם בראש וגם בלב. הספר מלא ברעיונות מעשיים על אנשים וסדרי עדיפויות שאפשר ליישם מיד".

סאג'-ניקול ג'וני, יועצת למנהלים, מחברת רב המכר  The Right Fight."בעולם המשתנה של ימינו, בולטים מנהיגים מעוררי השראה כמו מורטון מנדל. רק לעתים נדירות מוצאים אדם שפעילותו, הן במגזר העסקי והן במגזר המלכ"רים, מוכיחה שאנשים, יישום ויושרה הם שעושים את ההבדל. בזכות הספר אנו נזכרים שמנהיגות שואפת ליצור ולהוביל שינויים, ולהשפיע השפעה ארוכת טווח".


רבקה כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון, רופאת ילדים וגנטיקאית עטורת פרסים


"מורט מנדל הוא מנהיג מעורר השראה שדבקותו הממושמעת בעקרונות שלו ובערכיו הניבה תוצאות מדהימות בעסקים ובפילנתרופיה. התובנות שהוא חולק עם קוראי הספר יוצא הדופן הזה יסייעו מאוד למנהיגי ארגונים בכל רחבי העולם".

 
ברברה ר. סניידר, נשיאת אוניברסיטת קייס וסטרן ריזרב


"בזמן הקצר שבו תקראו את הסוד טמון באנשים תבינו כל לקח שנלמד בעמל רב על-ידי אחד המנכ"לים המעטים שפיטר דרוקר ראה בהם רבי-אמנים: הא"ב של בני אדם, כיצד לפתור את הבעיות העסקיות הסבוכות ביותר, הכללים לשותפות מוצלחת, ועוד. לא משנה היכן אתם נמצאים במסלול המנהיגות, לספר הזה תהיה השפעה עצומה על התוצאות שלכם."

לורנס ויינזימר, יועץ אסטרטגי לתאגידים גדולים ומחבר הספר The Wisdom of Failure: How to Learn the Tough Leadership Lessons Without Paying the Price

בחר חנות

YBOOK ×